آخرین اخبار انتخاباتی در استان ایلام چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
سه شنبه, 02 اسفند 1390 ساعت 13:17
رئیس هیئت بازرسی انتخابات ایلام گفت: فعالیتهای نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان رصد و پیگیری می شود.

خبرگزاری مهر، رئیس هیئت بازرسی انتخابات ایلام گفت: فعالیتهای نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان رصد و پیگیری می شود.

موسی کریمی با بیان این مطلب افزود: تخلف های احتمالی نامزدهای انتخاباتی پس از جمع بندی به فرمانداری های حوزه انتخابیه و ستاد انتخابات استان ایلام گزارش می شود.

وی ادامه داد: دبیرخانه هیئت بازرسی به صورت شبانه روزی فعال بوده و تمام گزارش ها و شکایت های مردمی را بررسی و پیگیری می کند.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات ایلام افزود: تعدادی سربازرس نیز به صورت نامحسوس فعالیت تبلیغی و تخلف های انتخاباتی نامزدها را زیر کنترل دارند.

کریمی از مردم استان خواست هرگونه فعالیت غیرقانونی نامزدهای انتخاباتی را به صورت مستند به این هیئت منعکس کنند.

32 نامزد انتخاباتی برای حضور نهمین دوره انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در استان ایلام تایید صلاحیت شده اند.

استان ایلام با دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

600 نفر کار انتخابات نهم را در ایلام عملیاتی می‌کنند

فرماندار ایلام گفت: 600 عامل کار انتخابات مجلس نهم را در ایلام عملیاتی می‌کنند.

نورالله ارجمندی اظهار داشت: در حال حاضر مقدمات برپایی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ایلام فراهم شده است.

وی ادامه داد: 130 شعبه اخذ رأی برای برپایی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان ایلام پیش‌بینی و در نظر گرفته شده است.

ارجمندی اضافه کرد: طی روزهای گذشته نیز دوره‌های آموزشی و کارگاهی برای مسئولان استانی و شهرستانی برگزار کننده نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایلام برگزار شده است.

فرماندار ایلام تصریح کرد: در این کارگاه‌های آموزشی ضمن تشریح اقدامات انجام شده در باره انتخابات، توضیحاتی در مورد نحوه رأی‌گیری و وظایف نمایندگان فرماندار و اعضای شعب اخذ رأی به مدعوین ارائه شده است.

وی گفت: در این کارگاه‌های آموزشی از همه اعضاء و دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات خواسته شده که ضمن بی‌طرفی خود موارد تخلفات انتخاباتی را به ستاد انتخابات مستقر در فرمانداری اعلام کنند.

فرماندار گفت: در این دوره‌های آموزشی و کلاس‌های توجیهی در باره نحوه رأی‌گیری از مردم نیز آموزش‌هایی ارائه شده است.

حضور گسترده مردم در انتخابات مصونیت بخش انقلاب است

رئیس دفتر هیئت نظارت و بازرسی انتخابات ایلام گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات مصونیت بخش انقلاب است.

نادر ملک حسینی با بیان این مطلب افزود: هرچه حضور مردم در انتخابات پرشورتر و گسترده تر باشد به تناسب آن زمینه مقابله با تهدیدهای داخلی و خارجی فراهم می شود.

وی ادامه داد: مشارکت گسترده مردم در انتخابات تمام فتنه ها،‌ آشوب ها و تهدیدها را دفع می کند و پشتوانه محکمی برای نظام در صحنه های بین المللی است.

ملک حسینی به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر حضور همه جانبه و پرشکوه مردم در انتخابات اشاره کرد و گفت: مردم باید یکبار دیگر با حضور حماسی در پای صندوق های اخذ رای، وفاداری و پایبندی خویش را نسبت به انقلاب به منصه ظهور بگذارند.

رئیس دفتر هیئت نظارت و بازرسی انتخابات ایلام تاکید کرد: تک تک آحاد جامعه امروز به عنوان تکلیفی دینی و شرعی وظیفه دارند در رویداد سیاسی اجتماعی انتخابات حضور گسترده و پرشکوهی داشته باشند.

نامزدهای جبهه ایستادگی در ایلام مشخص شده‌اند

مسئول ستاد انتخابات جبهه ایستادگی در استان ایلام گفت: نامزدهای انتخابات مجلس مهم جبهه ایستادگی در ایلام مشخص شده‌اند.

آیت فرجی با بیان این مطلب افزود: نامزدهای این جبهه در دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران مشخص و نهایی شده است.

وی ادامه داد: نامزدهای این جبهه برای تایید و بررسی نهایی دفتر مرکزی به تهران منعکس شده و به زودی با تائید نظر مسئولان جبهه در مرکز این افراد معرفی خواهند شد.

مسئول ستاد انتخابات جبهه ایستادگی در ایلام تصریح کرد: حضور حداکثری در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ایجاد شور و نشاط در انتخابات از اهداف اصلی این جبهه است.

مردم در انتخابات حضور گسترده ای خواهند داشت

استاندار ایلام گفت: مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حضور گسترده و همه جانبه ای خواهند داشت.

مجتبی اعلایی با بیان این مطلب افزود: مردم با حضوری فعال در انتخابات مجلس شورای اسلامی اجازه نخواهند داد که نقشه های دشمنان تهدیدی متوجه نظام کند.

وی ادامه داد: هر اندازه میزان مشارکت مردم درانتخابات بیشتر باشد مقبولیت نظام در افکار عمومی جهان و در مناسبت های بین دولت ها افزایش خواهد یافت.

استاندار ایلام تاکید کرد: ملت سرافراز ایران اسلامی در انتخابات گذشته همواره حضور حماسی و همه جانبه ای داشته اند و این بار نیز صحنه های زیبایی از وحدت و همدلی را در پای صندوق اخذ رای به نمایش خواهند گذاشت.

اعلایی گفت: تمام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و با حضور حداکثری مردم در پای صندوق های اخذ رای فراهم است.

نامزدهای نمایندگی مجلس، اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند

فضل الله نصرتی با بیان این مطلب افزود: ما در نظامی زندگی می کنیم که تمام شئونات و پایه های اصولی آن بر مبنای اسلام و قرآن بنا شده است و هر گونه رفتار و گفتار از هر کس و در هر جایگاهی خلاف این اصول، ناپذیرفتنی و مستوجب برخورد قانونی است.

وی نامزدهای انتخاباتی را افرادی فرهیخته و مورد اعتماد مردم و نظام دانست و افزود: از این افراد انتظار می رود که هم خود و هم هوادارنشان، از هرگونه اعمال خلاف قانون و شرع مقدس به طور جدی پرهیز کنند.

نصرتی روند امور اجرایی و تبلیغات نامزدها را مطلوب دانست و ادامه داد: به جز چند مورد جزیی تاکنون هیچ گونه فعالیت خلاف مقررات، از نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در این شهرستان مشاهده نشده است.

176 شعبه اخذ رای در دهلران پیش‌بینی شد

فرماندار شهرستان دهلران گفت: 176 شعبه اخذ رای در دهلران برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی شده است.

بهزاد علیزاده  اظهار داشت: این تعداد شعبه شامل 106 شعبه ثابت و 70 شعبه سیار است.

وی ادامه داد: افزون بر این 4 هزار نفر نیز مسئولیت برپایی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در شهرستان مرزی دهلران بر عهده دارند.

علیزاده اضافه کرد: در حال حاضر تمام تمهیدات لازم برای حضور و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های آراء در شهرستان دهلران از توابع استان ایلام اندیشیده شده است.

وی با اشاره به اینکه امنیت، سلامت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های آراء از مهم‌ترین ارکان هر انتخاباتی به شمار رفته که این انتخابات نیز همانند دیگر انتخابات دیگر کشور ایران اسلامی باید از این شاخصه‌ها برخوردار باشد تصریح کرد: برای احقاق این مهم نیازمند تعامل و همکاری نامزدها و همچنین طرفداران کاندیداهای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حفظ و رعایت قانون انتخابات هستیم.

29 شعبه اخذ رای در مهران پیش‌بینی شد

فرماندار مهران گفت: 29 شعبه اخذ رای در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مهران پیش‌بینی شده است.

ولی‌الله حیاتی گفت: افزون بر این، 500 نفر عامل اجرایی نیز در این انتخابات شرکت دارند.

وی ادامه داد: اکنون مقدمات و تمهیدات لازم برای برپایی این انتخابات در شهرستان مهران اندیشیده شده و این مقدمات از هفته‌های گذشته در این شهرستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی برای هیئت‌های نظارت و اجرایی در کنار همایش‌های توجیهی برای کارشناسان و بخشداران در روزهای گذشته از مهمترین برنامه‌های در دست مسئولان برپایی انتخابات در شهرستان مهران از توابع استان ایلام بوده است.

حیاتی اضافه کرد: تمام تلاش مجموعه دست‌اندرکاران برپایی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان ایلام حول حضور موثر و حداکثری مردم در انتخابات آتی معطوف شده و در این راستا تاکنون موفقیت‌هایی نیز حاصل شده است.

6 نامزد انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان در ایلام مشخص شدند

سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان در ایلام گفت: شش نامزد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی جبهه متحد اصولگرایان در این استان مشخص شدند.

محمدرضا حسینی‌نیا با بیان این مطلب افزود: این افراد شامل علی‌اکبر بسطامی، محسن عباسی، روح‌الله ناصرزاده، حسین منتظری، عبد سبزی و محمدکریم مهری است.

وی ادامه داد: از این تعداد نامزد جبهه متحد اصولگرایان چهار نفر مربوط به حوزه انتخابیه ایلام و دو نفر نیز مربوط به حوزه انتخابیه دهلران است.

حسینی نیا اضافه کرد: علی‌اکبر بسطامی، محسن عباسی، روح‌الله ناصرزاده و حسین منتظری چهار گزینه و نامزد جبهه متحد اصولگرایان در حوزه انتخابیه ایلام است.

وی تصریح کرد: عبد سبزی و محمدکریم مهری نیز دو نامزد جبهه متحد اصولگرایان در حوزه انتخابیه دهلران هستند.

سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان در استان ایلام گفت: توجه به شاخص‌های مورد نظر جبهه اصولگرایان از جمله کارآمدی، مقبولیت و... علل انتخاب این افراد به عنوان نامزدهای جبهه اصولگرایی بوده است.

950 نفر عهده‌دار برپایی انتخابات در دره‌شهر هستند

فرماندار دره‌شهر گفت: 950 نفر عهده‌دار برپایی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دره‌شهر هستند.

پرویز کوثری با اعلام این خبر افزود: این تعداد در قالب نیروهای اجرایی، بازرسی و ... کار برپایی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی دره‌شهر را عهده‌دار هستند.

وی ادامه داد: در شهرستان دره‌شهر 60 شعبه اخذ رأی برای دریافت و اخذ آرای مردم این منطقه پیش‌بینی و در نظر گرفته شده است.

کوثری اضافه کرد: در حال حاضر تمهیدات لازم برای حضور و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های آراء در شهرستان دره‌شهر از توابع استان ایلام اندیشیده شده است.

کوثری تصریح کرد: امنیت، سلامت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های آراء از مهمترین ارکان هر انتخاباتی به شمار رفته که این انتخابات نیز همانند دیگر انتخابات کشور ایران اسلامی باید از این شاخصه‌ها برخوردار باشد.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 02 اسفند 1390 ساعت 13:20
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT